Autor:

Filip Tomiak

Utworzono:

11.11.2014

W mecz 15. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej Sparta Miejska Górka pokonała Wisłę Borek Wlkp. 1:0.

Początek niedzielnego spotkania należał do gospodarzy, którzy przez większość czasu atakowali bramkę Mateusza Osiewicza. W tym okresie gry najgroźniejszy strzał oddał Dawid Adamiak, a bramkarz Wisły wybił piłkę na rzut rożny. W pierwszej połowie Sparta wykonywała aż sześć takich stałych fragmentów gry. Sytuacja na boisku zmieniła się w 18. minucie, kiedy groźną akcję przeprowadzili Wiślacy. Na strzał ze skrzydła zdecydował się Dawid Robak, Rafał Skrzypczak wybił piłkę przed pole karne wprost pod nogi Norberta Koniecznego, który będąc w sytuacji sam na sam nie pokonał bramkarza Sparty. Siedem minut później po dośrodkowaniu Krzysztof Koniecznego goście powinni prowadzić. Norbert Konieczny nie wykorzystał 200% sytuacji, a bramkarz gospodarzy zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 39. minucie. Rzut wolny perfekcyjnie wykonał Damian Drewnowski, choć trzeba przyznać, że Mateusz Osiewicz był blisko wybicia piłki nad poprzeczkę. W 41. minucie Wisła miała jeszcze szansę na wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewej strony Dawid Robak minimalnie przestrzelił głową z dość trudnej pozycji.

Tuż po rozpoczęciu drugich 45 minut blisko podwyższenia byli Spartanie, jednak Tomasz Kokot uderzył minimalnie obok słupka. Sytuacja, która miała największy wpływ na przebieg meczu miała miejsce w 49. minucie. Dawid Adamiak wyprostowanymi nogami zaatakował Dawida Robaka, który w przypływie emocji sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Za swoje zachowanie zawodnik Wisły otrzymał czerwoną kartkę, a zawodnik Sparty tylko żółtą. W pierwszych minutach po czerwonej kartce lepiej na boisku wyglądała Sparta, ale dużo zmieniło wejście Tomasza Gawrońskiego. Końcowe minuty zdecydowanie należały do przyjezdnych. Swoich bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystali: dwukrotnie Cezary Tomczak, Mateusz Andrzejczak, Tomasz Gawroński czy Rafał Kaźmierczak. Nawet grając w „dziesięciu” Wisła Borek Wlkp. miała dużą szansę na zmianę niekorzystnego rezultatu i tylko nieskuteczność na to nie pozwoliła.