Autor:

Utworzono:

18.12.2014

FUTSAL TEAM PRZEWORSK - KLUB FUTSALU STAL MIELEC 6:8 (5:2)
1:0 KOCUR 4', 1:1 Ł. SKOWRON 6', 13 STRĄCZEK 2:1, 16' LASKA 3:1, 17' T. SKOWRON 3:2, 20' STRĄCZEK 4:2. 20' BOBER 5:2, 21' POPRAWA 6:2, 23' KŁOS 6:3, 24' T. SKOWRON 6:4, 34' KŁOS 6:5, 34' KŁOS 6:6, 37' T. SKOWRON 6:7, 40' KŁOS 6:8

FTP: PIOTR WOJTASZEK - RADOSŁAW STRĄCZEK, MATEUSZ KOCUR, ADAM POPRAWA, DAMIAN MISIŁO ORAZ MICHAŁ STĄCEL, MARCIN LASKA, MACIEJ TWORZYDŁO, EDWIN STRUŚ, RADOSŁAW SALWACH, ARTUR GURAK, HUBERT BOBER.

STAL:MARCIN KOWALSKI - TOMASZ SKOWRON, ŁUKASZ SKOWRON, MATEUSZ DOPART, KAMIL KŁOS ORAZ KORNEL NOWAK, MARCIN DUDEK, JAKUB DOPART, KAMIL PYDYCH, BARTŁOMIEJ MIAZGA, PATRYK KRZYSTYNIAK.

Od początku meczu gospodarze śmiało zaatakowali. W pierwszych trzech minutach zabrakło precyzji Radosławowi Strączkowi oraz Mateuszowi Kocurowi. Jednak już w czwartej minucie po akcji wspomnianej dwójki "Matej" wyprowadził nas na prowadzenie. Goście mogli niemalże od razu skutecznie odpowiedzieć, ale strzał Kamila Kłosa z bliskiej odległości ofiarnie zablokował Adam Poprawa. W piątej minucie sytuacji sam na sam z Marcinem Kowalskim nie wykorzystał Radosław Strączek, uderzając wprost w bramkarza. Za moment po akcji Marcina Dudka potężnie z siedmiu metrów uderzył Tomasz Skowron, ale świetnie interweniował Piotr Wojtaszek. W szóstej minucie mieliśmy już remis, a sprytnym uderzeniem popisał się Łukasz Skowron. Po chwili przeworszczanie mogli prowadzić, ale potężny strzał z rzutu wolnego Macieja Tworzydło odbił golkiper przyjezdnych. W trzynastej minucie po fantastycznej akcji Mateusza Kocura i Macieja Tworzydło bramkę dla FT zdobywa "Rado". Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Marcin Laska podwyższa wynika na 3:1, a chwilę wcześniej "Matej" nie trafił w bramkę wykonując przedłużony rzut karny. Ta sytuacja się zemściła niemalże od razu. Goście zdobyli bramkę kontaktową po strzale Tomasza Skowrona. Kilka sekund później mógł być remis, ale przedłużony rzut karny Tomasza Skowrona świetnie obronił Piotr Wojtaszek. Czwarty raz nasi rywale od początku sezonu mieli taką okazję, jednak za każdym razem górą był popularny "Jojo".Jednak ostatnie sekundy tej części gry należały do gospodarzy i na przerwę FTP schodził z zapasem trzech bramek. Najpierw po akcji Damiana Misiło bramkę na 4:2 zdobył Radosław Strączek, a następnie akcję Radka i Adama Poprawy wykorzystał Hubert Bober ina przerwę schodziliśmy w wyśmienitych nastrojach.

Druga połowa rozpoczęła się równie dobrze. Najpierw po rzucie rożnym minimalnie nad bramką uderzał Mateusz Kocur, ale kilkanaście sekund później za sprawą Adama Poprawy podwyższamy wynik na 6:2. Niestety już w dwudziestej czwartej minucie nasza przewaga zmalała o połowę. Najpierw celnie z bliska uderzył Kamil Kłos, a następnie sytuację sam na sam efektowną podcinką wykorzystał Tomasz Skowron. Od tej pory jakby z naszych zawodników zeszło powietrze. Do końca meczu przewaga Stali nie podlegała dyskusji i w ostatnich sześciu minutach przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trzy bramki dołożył bohater meczu Kamil Kłos, a jedną Tomasz Skowron i w efekcie to goście cieszyli się z ciężko wywalczonych trzech punktów.

Teraz drużyny mają przerwę świąteczną, a na parkiety wrócą 10 stycznia. Futsal Team uda się na spotkanie wyjazdowe z Tomy Więcpol Stobierna, a mielczanie w meczu na szczycie zmierzą się z Góralem Tryńcza.