Orla Jutrosin Gospodarze

Adrian Mały

12.04.2015

WYGRANA NA WYJEŻDZIE

Dnia 11.04. zespół Brenewii udał się do Jutrosina. Był to mecz dwóch drużyn z kompletem punktów. Nasz zespół wystąpił w  bardzo osłabionym składzie,  z różnych powodów zabrakło Mikołaja Zygmanowskiego, Macieja Ratajczaka i Grzegorza Lewandowskiego,

Początek meczu to zdecydowane ataki drużyny Orli, w ciągu pierwszych 10 minut, gospodarze zmarnowali 100% sytuacje po rzucie rożnym. Z minuty na minute ataki ekipy gospodarzy słabły, cały czas posiadali inicjatywe, lecz nic z tego nie wynikało. W 34 minucie jedyną 100% sytuacje w pierwszej połowe dla Brenewi zmarnował Stasiu Zalisz. Z 3 metrów trafił głową prosto w bramkarza, po dokładnym dośrodkowaniu Sibińskiego. Na druga połowe nasz zespół wyszedł jeszcze bardziej zdeterminowany, grę poprawili boczni obrońcy i z każda minuta mimo dużej przewagi zespołu Orli wyprowadzaliśmy bardzo groźne kontry, po jednej z nich Stasiu Zalisz zostaje sfaulowany w polu karnym, pewnym egzekutorem karnego okazał się Zielnica. Orla po stracie bramki atakowała z jeszcze wiekszym animuszem, ale bardzo dobra postawa naszego zespołu nie pozwoliła do stworzenia groźnych sytuacji. Na 5 minut do końca podwyższamy na 2:0 po podaniu Cichowskiego, Zalisz pewnie (podcinką) wykorzystuje sytuacje 1 na 1 z bramkarzem gospodarzy.W samej końcówce mieliśmy jeszcze dwie bardzo dobre sytuacje Zalisza i Cichowskiego, lecz wynik nie uległ już zmianie. Po bardzo trudnym boju wygrywamy 2:0 i jesteśmy samotnym liderem.