Autor:

ayz1975

Utworzono:

20.08.2014
  • Pierwszy mecz Polonii Jastrowie rozgrywkach A klasy gr. II przyniósł jej zwycięstwo 6:0 (3:0), na wyjeździe z Koroną Brzeźnica.
    Mecz poprzedziła potężna ulewa, która opóźniła rozpoczęcie rozgrywek o kilkanaście minut. Pierwszy gol dla Jastrowia w 5 minucie padł po wolnym egzekwowanym przez Błażeja Forysia, który tego dnia rozegrał świetny mecz. Na kolejnego gola czekaliśmy do 28 minuty, bowiem Brzeźnica grała ambitnie, ustępując jednak Polonii wyraźnie brakiem zgrania i szybkością. Drugiego gola strzelił również Foryś, tym razem głową po podaniu Radosława Chilińskiego i bardzo szybkiej i ładnej akcji. Na 3:0 strzelił Łukasz Ziuko w 35 minucie, poprawiając po strzale Gnieździńskiego. Chwilę później mieliśmy już 4:0 po dobitce Chilińskiego. Druga połowa zaczęła się od fatalnych pudeł w wykonaniu zawodnika z Brzeźnicy i Jastrowia. Trener Polonii Jastrowie dokonał w krótkich odstępach czasu czterech zmian, wpuszczając młodzież, która też nieźle sobie dalej radziła. Wiśniewski najpierw trafił w słupek, a później popisał się dalekim zaskakującym strzałem z ponad 30 metrów i mamy 5:0. Wynik ustalił na 6:0 Marcin Bąk, ale główną zasługę w tym ma wyróżniający się na boisku Bartłomiej Czajka, który ograł kilku zawodników Brzeźnicy na lewym skrzydle i dośrodkował. Korona przegrała kolejny mecz, natomiast Polonia pokazała, że jest pretendentem do walki o pierwsze miejsce w A klasie gr. II. Ale musi się wykazać z silniejszymi rywalami. Pierwsza okazja do tego w najbliższy weekend w Zakrzewie.